فان بیست چیست ؟

فان بیست پرتالی تفریحی است که قصد آن فقط و فقط شادمان کردن مردم است .

پس شادمان خارج شوید .

جستجو
Search
دوستان
Firend
ارشيو
archive
آمار سايت
Site info

  افراد آنلاین : 5
  ورودی گوگل امروز : 5

  بازدید امروز : 2612
  بازدید دیروز : 2052
  کل بازدیدها : 14741189

  تعداد کل مطالب : 1219
  ارسال روزانه : 0.60
  نظرات روزانه : 0.86
  تبادل لینک با 0 سایت
  تاسيس : 20/04/1390

آخرین اعضای فان بیست
جستجو
Search

متن مورد نظر را وارد کنید و اینتر نزنید

 • جست‌وجو

 • به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر محمدحسن فرهادی روز چهارشنبه در نشست علمی – پژوهشی که با عنوان «زیر ساخت‌های زیستی عصبی تاثیرگذاری مت‌آمفتامین» در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، با بیان اینکه شیشه یکی از مواد مخدر صنعتی است که متاسفانه اخیراً در ایران شایع شده است گفت: این ماده که به‌ صورت کریستال‌های کوچک شیشه مانند یا به‌ صورت پودر سفید بدون بو و تلخ که به‌‌راحتی در نوشابه‌های الکلی یا غیرالکلی حل می‌شود، سبب تشدید احساسات فرد، خستگی‌ناپذیری، بی‌خوابی، بی‌اشتهایی و لاغری می‌شود…

  برای مشاهده متن اصلی به ادامه مطلب برین

  به گفته یک پژوهشگر حوزه اعتیاد:
  مت‌آمفتامین از همان ابتدای مصرف، خسارات جبران ناپذیری را به مغز وارد می‌کند
  یک پژوهشگر حوزه اعتیاد گفت: مت‌آمفتامین در همان ابتدای مصرف خسارات جبران ناپذیری را به مغز وارد می‌کند که افت حافظه، پرخاشگری و تهاجم، رفتارهای جنون آمیز و آسیب‌های قلبی و مغزی از عوارض مصرف آن است.
  به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر محمدحسن فرهادی روز چهارشنبه در نشست علمی – پژوهشی که با عنوان «زیر ساخت‌های زیستی عصبی تاثیرگذاری مت‌آمفتامین» در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، با بیان اینکه شیشه یکی از مواد مخدر صنعتی است که متاسفانه اخیراً در ایران شایع شده است گفت: این ماده که به‌ صورت کریستال‌های کوچک شیشه مانند یا به‌ صورت پودر سفید بدون بو و تلخ که به‌‌راحتی در نوشابه‌های الکلی یا غیرالکلی حل می‌شود، سبب تشدید احساسات فرد، خستگی‌ناپذیری، بی‌خوابی، بی‌اشتهایی و لاغری می‌شود.
  این پژوهشگر حوزه اعتیاد ادامه داد: ماده‌ی اصلی و ترکیب شیمیایی این ماده، مت‌آمفتامین است و در مصرف تدخینی به نام‌های «Ice»، «یخ»، کریستال، شیشه و Tina نیز نامیده می‌شود، مت‌آمفتامین به فرم‌های مختلف موجود است و به روش‌های تدخینی (دود کردن)، استنشاقی (کشیدن پودر به‌داخل بینی)، تزریقی و خوراکی مصرف می‌شود و بسته به روش مصرف بر خُلق افراد اثرات تخریبی شدید و متفاوتی را ایجاد می‌کند.
  فرهادی گفت: مت‌آمفتامین از نظر ساختاری شباهت زیادی به آمفتامین و نوروترانسمیتر دوپامین دارد، اما کاملاً با کوکائین متفاوت است، اگرچه هر دو ماده‌ی محرک اثرات مشابه رفتاری و بیولوژیک دارند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در چگونگی اثر آن‌هاست.
  وی تصریح کرد: برخلاف کوکائین که بسیار سریع و تقریباً کامل در بدن متابولیزه می‌شود، مت‌آمفتامین اثر طولانی‌تر دارد و درصد بیشتری از آن به مدت طولانی‌تر بدون تغییر در بدن می‌ماند که منجر به اثرات محرک طولانی‌تر می‌شود و به علت حلالیت بالا در چربی به راحتی از سد خونی مغز عبور کرده و با تاثیر بر پایانه‌های عصبی باعث آزاد شدن میانجی‌های عصبی می‌شود.
  فرهادی با اشاره به عوارض کوتاه مدت مت‌آمفتامین گفت: این ماده داروی محرک بسیار قوی است که حتی در دوزهای کم باعث هیجان‌زدگی، بی‌تابی، سخن‌گفتن تند، بی‌خوابی، افزایش فعالیت‌های فیزیکی، کاهش اشتها، اضطراب، بدبینی، خشونت، مشکلات قلبی و عروقی مختلف همچون افزایش ضربان قلب و ضربان نامنظم و افزایش فشار خون و با صدمه بر روی عروق باعث سکته مغزی و سکته قلبی می‌شود.
  وی با تاکید بر اینکه سوء‌ مصرف طولانی مت‌آمفتامین نیز عوارض منفی بسیار از جمله اعتیاد دارد، گفت: در اعتیاد به مت‌آمفتامین، نشانه‌هایی از جمله اضطراب، گیجی، بی‌خوابی، اغتشاش خلقی و رفتارهای خشن در مصرف‌کنندگان بروز می‌کند و در صورت ادامه مصرف بعد از مدت طولانی، علایم بدخلقی، افسردگی و علایم اختلال حرکتی مثل پارکینسون در فرد ظاهر می‌شود.
  این پژوهشگر حوزه اعتیاد بیان داشت: همچنین در برخی افراد علایم روانی، توهمات شنوایی، بینایی و لامسه و هذیان دیده می‌شود و بیمارانی که مصرف‌‌کننده‌ مزمن و مداوم بوده‌اند نیز با قطع ناگهانی دارو علایمی همچون افسردگی، اضطراب، احساس خستگی و میل شدید به مصرف دارو رخ می‌دهد.
  وی تاکید کرد: این ماده در همان ابتدای مصرف خسارات جبران ناپذیری را به مغز وارد می‌آورد که افت حافظه، پرخاشگری و تهاجم، رفتارهای جنون آمیز و آسیب‌های قلبی و مغزی از عوارض مصرف آن است.
  فرهادی با بیان اینکه بخشی از اثرات مزمن این ماده حداقل تا حدی قابل برگشت است، گفت: در یک مطالعه‌ تصویربرداری، بهبودی در برخی نواحی مغزی بعد از پاکی طولانی‌مدت را به مدت دو سال نشان داده است که با بهبودی در اجرای تست‌های حرکتی و گفتاری حافظه همراه بوده است و با این همه، عملکرد سایر نواحی مغزی حتی بعد از دو سال پاکی، بهبودی را نشان نمی‌دهد و به این معنی است که برخی تغییرات ساختاری ناشی از مصرف مت‌آمفتامین‌ها ممکن است طولانی‌مدت باشد.
  وی ادامه داد: افزایش خطر سکته مغزی ناشی از سوء‌مصرف آمفتامین می‌تواند منجر به تخریب‌های غیرقابل بازگشت در مغز شود، همچنین مطالعات اندکی که در زنان حامله صورت گرفته خطر افزایش زایمان زودرس، جدا شدن جفت، تاخیر رشد جنینی و ناهنجاری‌های مغزی و قلبی را در آنان نشان می‌دهد.
  این پژوهشگر حوزه اعتیاد هشدار داد: افزایش انتقال HIV و هپاتیت B و C از عوارض افزایش سوء‌مصرف مت‌آمفتامین نه ‌تنها در مصرف‌کنندگان تزریقی، بلکه در غیرتزریقی‌هاست، در مصرف‌کنندگان تزریقی HIV و سایر بیماری‌های عفونی عمدتاً از راه مصرف مجدد سرنگ‌ها و سوزن‌های آلوده یا تزریق مشترک دیده می‌شود اما از آن‌جا که مصرف مت‌آمفتامین با رفتارهای جنسی پرخطر همراه است بنابراین در مصرف‌کنند‌گان غیرتزریقی هم خطر ابتلا وجود دارد،که ممکن است به‌علت افزایش میل جنسی ناشی از مصرف مت‌آمفتامین باشد.
  فرهادی ادامه داد: همراهی تزریق و رفتار جنسی پرخطر سبب شده HIV یک مشکل عمده در مصرف‌کنندگان مت‌آمفتامین در مقایسه با سوء‌مصرف‌کنندگان سایر مواد مخدر باشد، همچنین سوء‌مصرف مت‌آمفتامین می‌تواند سبب بدتر شدن و پیشرفت HIV و عوارض آن شود.
  وی به درمان مت‌آمفتامین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بهترین درمان وابستگی به مت‌آمفتامین تکنیک‌های رفتاردرمانی از جمله درمان شناختی – رفتاری (Cognitive behavioral) و مدیریت مشروط (Contingency management) است، به‌عنوان مثال مدل ماتریکس که یک درمان رفتاری جامع است و مجموعه‌ای از رفتاردرمانی، آموزش خانواده، مشاوره‌ی فردی، قدم‌های حمایتی دوازده‌گانه و انجام آزمایش و تشویق فعالیت‌های غیرمرتبط با عدم مصرف مواد است، در کاهش مصرف مت‌آمفتامین موثر است.
  فرهادی افزود: مداخلات Contingency management نیز که انگیزه‌های عینی و محسوسی در تبادل بین درگیر کردن بیمار در درمان و مانایی او در پاکی ایجاد می‌کند، در درمان موثر است.
  وی یادآور شد: هیچ داروی اختصاصی که با اثرات مت‌آمفتامین تداخل داشته باشد یا دوره‌ی پاکی را طولانی کند یا سوء‌مصرف آن را کاهش دهد فعلاً وجود ندارد و با این همه، تعدادی از داروهایی که مورد تایید FDA در سایر بیماری‌هاست، ممکن است در درمان وابستگی به مت‌آمفتامین موثر باشد.
  فرهادی در پایان خاطر نشان ساخت: یافته‌های مطالعات اخیر نشان داده که Bupropion سبب کاهش اثر لذت بخش (High) ناشی از مصرف مت‌آمفتامین می‌شود و همچنین ولع مصرف و وسوسه ناشی از مواد را تا حدی کم می‌کند.

  منبع :روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر

  http://dchq.ir

  ………………………….

  پیام امروز فان ۲۰:

  خدا را یافتم در ذره ذره/چو بودستی تو اندر خویش غره (عطار)

    لایک !

  شاید بخواهید بخوانید :

  عکس نوشته های فان بیست
  عکس نوشته طنز بترکون – جوک مرداد ۹۳
  جوک های تصویری فان ۲۰ ( جوک مرداد ۹۳ )
  تک بیت عاشقانه در قاب
  عکس نوشته های عارفانه و زیبا مرداد ۹۳
  عکس نوشته های طنز مرداد ۹۳
  نظر
  ارسال نظر  چهار − 1 =

  نویسنده
  writer

  این پست نوشته شده بوسیله admin
  در یکشنبه, بهمن ۲, ۱۳۹۰, ۱۴:۳۰.
  این نویسنده 1191 نوشته در پرتال فان-20 دارد.

  اطلاعات پست
  info post
  ارسال شده در : مطالب جالب

  این پست دارای هیچ نظری نیست.
  نوشتن نظر شخصی شما.  قیمت روز خودرو
  Online Price
  عضویت و نویسندگی در فان بیست
  Announcement
  صفحات ویژه
  Special Pages

  موضوعات سایت
  category
 • دسته‌ها

 • بیشترین لایک ها
  Last Posts
  برترین های 24 ساعت گذشته
  today views
  برترین های سایت
  today views
 • مطالب تصادفي
  Random Posts
  قیمت ipad2 ipad3 apple اوایل مرداد ۹۱ تیر ۹۱

  امروز سعی کردیم برای شما دوستای فان بیستی خودمون لیستی از محصولات اپل apple ( ipad2 ipad3 iphone ) رو اماده کنیم امیدواریم خوشتون بیاد برای مشاهده لیست روز قیمت محصولات apple در ایران ( اخر تیر ۹۱ , اوایل[.....]

  چیکارا که نمیکنند مردم!!! ( خودکشی به سبک ایرانی )

  این مردم ما هم چیکارا که نمیکنند خودکشی همه مدلشو دیدیم اما این دیگه نوبرشه !!! برین عکسو تو ادامه مطلب ببینین . . . . . . . اخه تو داری اونجا چه غلطی میکنی ؟!!!! خدا اخر عاقبت[.....]

  عکس باحال و اخر کمدی ۲۰ تا گنجشک خل و دیوونه

  صد دانه گنجشک دسته به دسته با نظم ترتیب یک جا نشسته هر گنجشکی هست بی عقل و کودن / عقلی نداشته در کله ان واسه دیدن این عکس باحال و خنده دار از گنجشک های دیوانه به ادامه مطلب[.....]

  خواص ازدواج برای آقا پسرها (طنز)

  در این متن جالب تفاوت بین قبل و بعد ازدواج اقا پسرها اورده شده و در پایان یه نتیجه گیری اخلاقی هم وجود داره ( توصیه میشه از دستش ندین ) …. برای دیدن متن به ادامه مطلب رجوع شود[.....]

  قهرمان ایرانی در کنار همسر + عکس

  احسان حدادی که اولین مدال ایران در المپیک را در رشته های دومیدانی کسب کرد در کنار همسرش در فرودگاه واقعا باعث افتخار ما ایرانی ها شد عکس در ادامه مطلب

  فان ۲۰ : طراحی خودرو در ایران در سال ۹۳

  بسم الله الرحمن الرحیم اگه امسال کمپانی بی ام دبلیو هم خط تولیدش رو به ایران بفروشه نتیجه تولید ملی ما چیزی بهتر از این نخواهد بود !!!! . . . . . . . . . . کاشکی همینم[.....]

  کاهش یا افزایش قیمت لپ تاپ تیر ۹۱

  اگر چه تا همین دو تا سه روز قبل فروشندگان در بازار تمایل چندانی برای به فروش رساندن کالاهای خود در بازار داشتند، اما اینک اکثر کسبه کالاهای خود را با حدود ۵ تا ۱۰ درصد رشد قیمت به فروش[.....]

  طنز کوتاه فرهنگ دزدی در جامعه مدرن (۱۱)

  دزدی در حد تیم ملی !!! همسایه هم همسایه های قدیم … واسه خوندن متن اصلی به ادامه مطلب برین   …………………………….. پسورد اینترنت وایرلسم رو عوض کردم، همسایمون زنگ زده میگه پسوردتو عوض کردی؟ میگم نه! میگه آخه قبلاً[.....]

  اس ام اس خنده دار و بامزه تبریک سال ۹۲

  بسم الله الرحمن الرحیم سلام به همه دوستای خوبم قبل اینکه پیام ها رو بخونین . خواستم خودم زودتر بهتون تبریک سال نو رو بگم امیدوارم امسال زیباترین و بهترین سال زندگیتون بشه پر از زیبایی پر از لحظه های[.....]

  بچه شیر ازاد در شهر تهران

  فارس نوشت: یک قلاده بچه شیر در مناطق شهری شمال شرق تهران در نخستین ساعات بامداد امروز پیدا شد. شهروندی که ساعت ۱:۲۲ دقیقه بامداد امروز در مسیر شرق به غرب بزرگراه همت خروجی هنگام متوجه حضور این توله شیر[.....]