فان بیست چیست ؟

فان بیست پرتالی تفریحی است که قصد آن فقط و فقط شادمان کردن مردم است .

پس شادمان خارج شوید .

جستجو
Search
دوستان
Firend
ارشيو
archive
آمار سايت
Site info

  افراد آنلاین : 2
  ورودی گوگل امروز : 1

  بازدید امروز : 1759
  بازدید دیروز : 2144
  کل بازدیدها : 15066054

  تعداد کل مطالب : 1219
  ارسال روزانه : 0.57
  نظرات روزانه : 0.82
  تبادل لینک با 0 سایت
  تاسيس : 20/04/1390

آخرین اعضای فان بیست
جستجو
Search

متن مورد نظر را وارد کنید و اینتر نزنید

 • جست‌وجو

 • مقامات اقتصادی کشور دیروز از اجرایی شدن مقررات جدید درباره ورود و خروج طلا و ارز به کشور خبر دادند که براساس آن محدودیت‌های جدیدی در این باره اعمال خواهد شد.

  به گزارش جام جم آنلاین اخیرا بانک مرکزی و نمایندگان ویژه ریاست جمهوری مقررات جدیدی را به گمرک ایران برای ورود و خروج طلا و ارز ابلاغ کرده‌اند که در مقایسه با مقررات قبلی سختگیرانه‌تر شده است لذا مسافران ورودی و خروجی از کشور در فرودگاه‌ها و گمرکات با وضعیت جدیدی مواجه خواهند شد که اطلاع از آن می‌تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

  برای مشاهده این ممنوعیت ها به ادامه مطلب برین

  ممنوعیت کامل برای خروج سکه

  براساس بخش اول مقررات جدید که به چگونگی ورود و خروج طلا و سکه از کشور اختصاص دارد، خروج سکه طلا از کشور به طور کامل ممنوع شده است، حال آن که قبلا خروج سکه به طور مشروط و با مجوز بانک مرکزی آزاد بود.

  محمدرضا نادری، معاون امور گمرکی گمرک ایران در این باره به خبرنگاران گفت: خروج سکه از کشور در زمان حاضر به‌هیچ وجه مقدور نیست و در صورت کشف سکه در بار مسافران مطابق مقررات برخورد خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: اصولا دلیل منطقی برای خروج سکه طلا از کشور وجود ندارد، زیرا سکه طلا پول رسمی و رایج کشور است. نادری درباره خروج طلای ساخته شده از کشور نیز گفت: براساس مقررات جدید خروج ۱۵۰ گرم طلای ساخته شده برای مسافران خانم امکانپذیر است.

  ورود و خروج ارز، فقط ۵۰۰۰ دلار

  این گزارش می‌افزاید: براساس مقررات جدید ابلاغ شده، مقدار خروجی ارز به صورت نقد به ازای هر نفر ۵۰۰۰ دلار است.

  بر این اساس مسافران ورودی و خروجی از کشور باید مازاد ارز همراه خود را به بانک‌های مستقر در فرودگاه تحویل دهند و حتی امکان گشایش حساب ارزی در فرودگاه نیز وجود دارد البته برای ورود یا خروج سهمیه ارز نقدی ۵۰۰۰ دلار نیز پر کردن اظهارنامه ضروری است.

  معاون گمرکی گمرک ایران در این باره توضیح داد: براساس سیاست‌ها و مقررات بانک مرکزی، میزان ارز قابل خروج توسط هر مسافر ۵۰۰۰ دلار است.

  وی گفت: هر چند امکان ورود هر میزان ارز به کشور وجود دارد، اما باید افراد اظهارنامه ارزی تسلیم کنند.

  وی تصریح کرد: براساس اختیارات ویژه نمایندگان ریاست‌جمهوری و تصمیمات اتخاذ شده، هم‌اکنون امکان خروج صرفا معادل۵۰۰۰ دلار توسط هر مسافر وجود دارد و افراد می‌توانند بخشی از آن را از طریق بانکی انجام دهند.

  نادری افزود: هر فرد در زمان ورود فقط می‌تواند ۵۰۰۰ دلار همراه خود وارد کشور کند و گمرک باید مازاد آن را به بانک‌ها تحویل دهد تا حساب ارزی در بانک افتتاح شود.

  وی ادامه داد: اگر فرد خواستار انجام واردات باشد، می‌تواند از حساب ارزی استفاده کند در غیر این صورت می‌تواند معادل ارز مذکور ریالی که توسط بانک مرکزی تعریف شده از بانک‌ها دریافت کند.

  به گفته وی، بخشنامه مربوط هفته گذشته صادر و به گمرکات مسافری ابلاغ شده است.

  افزایش کنترل‌ها

  نادری در خصوص چگونگی شناسایی میزان ارز همراه مسافر گفت: از آنجا که بازرسی بدنی در زمان خروج ازاختیارات گمرک نیست این امر به دستگاه‌های امنیتی محول شده است.

  معاون امور گمرکی گمرک ایران اظهار کرد: در جلسه‌ای با وزیر کشور مقرر شد کنترل‌هایی در زمان خروج انجام شود ضمن آنکه در زمان ورود نیز به طور معمول ارز افراد در کیف و لباس قرارداده می‌شود که گمرک اختیاری برای بازرسی بدنی ندارد، اما اگر کشف شود و فرد قبلا اظهار نکرده باشد به طور قطع قاچاق محسوب می‌شود.

  وی اظهار کرد: بر همین اساس قاچاق چمدانی ارز از بین می‌رود.

  نادری افزود: اظهار ارز مسافری درآمدی برای گمرک ندارد، مگر آن‌که کالای همراه مسافر جنبه تجاری داشته باشد. به همین دلیل، گمرک موظف است با حفظ جنبه تجاری فراتر از سقف ۸۰ دلار حقوق ورودی دریافت کند که قطعا آن درآمد به خزانه واریز می‌شود.

  احتمال افزایش دفعات تخصیص ارز مسافری

  از سوی دیگر سیدشمس‌الدین حسینی، وزیر اقتصاد که برای بازدید از چگونگی تخصیص ارز مسافری در فرودگاه امام خمینی(ره) حضور یافته بود، ابراز امیدواری کرد تعداد دفعات تخصیص ارز مسافری به افراد افزایش یابد.

  بر اساس مقررات فعلی بانک مرکزی مسافران جز مسافران عراق، عربستان و سوریه فقط یک بار در سال می‌توانند از سهمیه ارز مسافری استفاده کنند.

  وزیر اقتصاد با بیان این که ارائه ارز مسافری فقط یک بار در سال منطق قابل دفاعی ندارد، تصریح کرد: باید دراین‌باره تصمیم جدی گرفته شود و تلاش می‌کنیم تا آنجا که ممکن است از این حیث تسهیلات ایجاد کنیم.

  وی افزود: به همان میزان که نظم و انضباط برای ما مهم است و این که خدای ناکرده سوءاستفاده‌ای نشود، به همان میزان برای ما مهم است که شهروندان در سفرهای خارجی پشتیبانی شوند. ممکن است یک استاد دانشگاه بخواهد در سال دو یا سه مقاله در خارج کشور ارائه بدهد و او نباید در خرید ارز با چنین محدودیت‌هایی مواجه باشد.

  روش جدید تخصیص ارز مسافری در فرودگاه

  وزیر اقتصاد همچنین از چگونگی اجرای روش جدید تخصیص ارز مسافری در فرودگاه و چالش‌هایی که با آن مواجه است، بازدید کرد.

  وی در این بازدید با صف‌های طولانی در باجه‌های بانک‌های مستقر در فرودگاه مواجه شد و به همراهان خود که مدیرعامل بانک ملی و مدیرکل فرودگاه امام (ره) بودند، دستور داد تمهیدات لازم برای افزایش فضای شعب فرودگاه و افزایش تعداد کارمندان بانک‌ها برای سرعت خدمات‌رسانی به مردم اندیشیده شود.

  براساس روش جدید، اعطای ارز مسافری به این صورت تغییر کرده که هیچ یک از بانک‌های داخل شهر اسکناس دلار به مسافر تحویل نمی‌دهند بلکه با دریافت معادل ریالی، حواله ارزی به وی تحویل داده و مسافر ارز خود را هنگام خروج از کشور در شعب بانک‌های مستقر در فرودگاه دریافت خواهد کرد. دریافت حواله‌های ارزی نیز صرفا از شعب بانک‌های ملی و ملت در سراسر کشور امکانپذیر است.

  روند اعطای ارز مسافری در فرودگاه نیز این گونه است که مسافر خارجی پس از عبور از گیت و درج مهر خروج در پاسپورت او و نیز دریافت کارت پرواز، با ارائه حواله ارز مسافری به یکی از باجه‌های بانک مستقر در فرودگاه می‌تواند ارز خود را دریافت کند.

  برخی مسافران به دلیل نداشتن حواله با همراه داشتن پول نقد می‌توانستند در محل، حواله و ارز مسافری خود را دریافت کنند.

  بر این اساس نام مسافر به همراه مشخصات او در سیستم سبا که بانک مرکزی آن را طراحی کرده، ثبت می‌شود و به همین دلیل امکان دریافت مجدد ارز مسافری برای او غیرممکن خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، به گفته حاضران در فرودگاه امام (ره)‌، توزیع ارز مسافری صف‌های طولانی را ایجاد می‌کند. این موضوع هنگام بازدید وزیر اقتصاد مورد سوال وی نیز قرار گرفت و پاسخ مدیرکل فرودگاه این بود که به دلیل این‌که عده زیادی از مسافران حواله ارز مسافری خود را داخل شهر تهیه نمی‌کنند، مجبور می‌شوند پشت باجه‌های فرودگاه برای صدور حواله معطل بمانند.

  به گفته او حدود نیمی از مسافران بدون حواله ارزی به فرودگاه می‌آیند، به همین دلیل ارائه ارز مسافری زمان‌بر است؛ در حالی که مسافران دارای حواله حداکثر سه دقیقه برای کنترل پاسپورت و مدارک و دریافت ارز معطل خواهند شد.

  وزیر اقتصاد که در باجه بانک ملی مستقر در فرودگاه حضور داشت، با اطلاع از این مشکل ضمن تاکید بر افزایش تعداد کارمندان بانک‌های مستقر در فرودگاه گفت که باید اطلاع‌رسانی در این زمینه به مردم صورت بگیرد تا مردم با فرصت کافی در بانک‌های سطح شهر ضمن پرداخت ریال، حواله ارز مسافری را دریافت کنند تا در فرودگاه و به هنگام دریافت ارز معطلی ایجاد نشود.

  حسینی تاکید کرد: وظیفه ما این است طوری عمل کنیم که حتی وضعیت‌های پیش‌بینی نشده هم به بهترین شکل اداره شود.

  منبع : تابناک
  ………………………………..
  پیام امروز فان ۲۰ :
  مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو / یادم از کشته خویش و امد و هنگام درو
    لایک !

  شاید بخواهید بخوانید :

  عکس نوشته های فان بیست
  عکس نوشته طنز بترکون – جوک مرداد ۹۳
  جوک های تصویری فان ۲۰ ( جوک مرداد ۹۳ )
  تک بیت عاشقانه در قاب
  عکس نوشته های عارفانه و زیبا مرداد ۹۳
  عکس نوشته های طنز مرداد ۹۳
  نظر
  ارسال نظر  × نُه = 36

  نویسنده
  writer

  این پست نوشته شده بوسیله admin
  در شنبه, بهمن ۱۵, ۱۳۹۰, ۱۳:۰۷.
  این نویسنده 1191 نوشته در پرتال فان-20 دارد.

  اطلاعات پست
  info post

  این پست دارای هیچ نظری نیست.
  نوشتن نظر شخصی شما.  قیمت روز خودرو
  Online Price
  عضویت و نویسندگی در فان بیست
  Announcement
  صفحات ویژه
  Special Pages

  موضوعات سایت
  category
 • دسته‌ها

 • بیشترین لایک ها
  Last Posts
  برترین های 24 ساعت گذشته
  today views
  برترین های سایت
  today views
 • مطالب تصادفي
  Random Posts
  اخرین نتایج مذاکرات هسته ای ایران ۲۷/۲/۹۱

  نتایج مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، بازتاب جهانی اعدام قاتل شهید علی‌محمدی، موضع‌گیری پارلمان عرب درباره جزایر سه‌گانه ایرانی و کاهش واردات نفت هند از ایران تحت فشار آمریکا، از مهمترین عناوین امروز مطبوعات جهان درباره[.....]

  قیمت ام جی شوالیه در ایران ( mg550- mg6 )