فان بیست چیست ؟

فان بیست پرتالی تفریحی است که قصد آن فقط و فقط شادمان کردن مردم است .

پس شادمان خارج شوید .

جستجو
Search
دوستان
Firend
ارشيو
archive
آمار سايت
Site info

  افراد آنلاین : 2
  ورودی گوگل امروز : 0

  بازدید امروز : 2140
  بازدید دیروز : 3040
  کل بازدیدها : 15059905

  تعداد کل مطالب : 1219
  ارسال روزانه : 0.57
  نظرات روزانه : 0.82
  تبادل لینک با 0 سایت
  تاسيس : 20/04/1390

آخرین اعضای فان بیست
جستجو
Search

متن مورد نظر را وارد کنید و اینتر نزنید

 • جست‌وجو

 • امروز صبح وقتی داشتم از خواب بیدار میشدم موبایل که کنارم بود زنگ خورد

  بابام کلی نصیحتم کرد که پسرم این موبایل خیلی ضرر داره … منم که قبلا یه چیزایی شنیده بودم

  تصمیم گرفتم یه تحقیقی در این زمینه انجام بدم

  نتایج بررسی هام یه مقاله ای با سرفصل هایی به شکل زیر شد که درمورد مضرات استفاده از موبایل ( تلفن همراه ) بحث میکنه

  تیتر نتایج :

  عقیم شدن مردان

  ایجاد بیماری اب مروارید

  بچه‌های زیر ۱۶سال اصلاً با موبایل صحبت نکنند.

  مشکلات قلبی و بیماری های عصبی

  با موبایل به رختخواب نروید

  از بستن موبایل به کمر جلوگیری کنید

  غیر از موارد مصرف موبایل را در فاصله دورتر از یک متر از بدن خود قرار دهید

  و…

  واسه دیدن مضرات استفاده موبایل ( تلفن همراه ) به ادامه مطلب برین

  …………………………

  حالا دیگر استفاده از تلفن همراه در جامعه کنونی اجتناب‌ناپذیر است و البته نگرانی‌ها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه نیز بیشتر شده است.

  بتازگی هم اعلام شده براساس بررسی‌های تازه موسسه Pew حدود ۶۵ درصد از بزرگسالان گوشی‌های تلفن همراه خود را نیز همراه با خود به بستر می‌برند که این کار از نظر بهداشتی و حفظ سلامت زیانبار است.

  اگرچه بعضا گزارش‌های ضد و نقیضی درباره اثرات امواج تلفن همراه و میزان جدی بودن مخاطرات آن از سوی مراکز تحقیقاتی مختلف که بعضا به سفارش شرکت‌های بزرگ سازنده تلفن همراه در این زمینه تحقیق می‌کنند، منتشر می‌شود؛ ولی به‌زعم اغلب کارشناسان، با توجه به ماهیت و تاثیرات شناخته شده امواج الکترومغناطیسی در طول موج‌های مختلف بر سیستم‌های زیستی نمی‌توان خطرات تلفن همراه و تجهیزات مربوط به آن را انکار کرد.

  در سال‌های اخیر به موازات گسترش روزافزون استفاده از تلفن همراه و توجه مراکز تحقیقاتی دنیا به این مقوله، پژوهشگران ایرانی نیز در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مختلف، تحقیقاتی را در این حوزه آغاز کرده و از ابعاد مختلف به بررسی آسیب‌های احتمالی پرتوهای الکترومغناطیسی تلفن همراه بر بافت‌های زنده و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی آن انجام داده‌اند که از جمله آنها تحقیقاتی است که در مرکز تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران به سرپرستی دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی انجام شده و نتایج جالب توجهی در زمینه اثرات میدان‌های الکترومغناطیسی خصوصا امواج تلفن همراه بر سیستم‌های زیستی در پی داشته است.

  دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر مرکز تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران در گفتگو با جام‌جم با بیان این‌که پرتو‌های الکترومغناطیسی دارای استفاده‌های مثبت و منفی هستند، می‌گوید: امواج و میدان‌های الکترومغناطیسی که در گستره وسیعی از انرژی و فرکانس‌ها با خواص متفاوت ساطع می‌شوند، نقش مثبت و منفی در زندگی جانداران و گیاهان ایفا می‌کنند.

  این اشعه هم در طبیعت و هم در صنعت موجود است، با این تفاوت که وجود اشعه الکترومغناطیسی در طبیعت بهینه بوده ولی باید در صنعت به صورت بهینه استفاده شود.

  معاون پژوهشی سابق دانشگاه تهران از تلفن‌های همراه به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین تجهیزات دارای امواج الکترومغناطیس یاد می‌کند و می‌افزاید: نقش منفی میدان‌های الکترومغناطیسی و اثرات سوء آن بر سیستم‌های زیستی به دلیل نبود دستورالعمل معین، آموزش صحیح بهره‌برداری و استفاده بهینه از سیستم‌های ارتباطی و مخابراتی بویژه عدم آشنایی کاربران از تداخل و تزاحم‌های استفاده همزمان تلفن همراه با وسایل دیگر مانند رایانه، مایکروویو، تلویزیون، استفاده از داروهای خاص یا داشتن بیماری و… است.

  استفاده محدود زمانی از تلفن همراه

  دکتر موسوی موحدی با تاکید بر این‌که هرگز نباید تلفن همراه را با خود به رختخواب برد، ادامه می‌دهد: اثر سوء‌میدان‌های الکترومغناطیسی بویژه میدان تلفن همراه به صورت فزاینده نقش تخریبی در بدن، ارگانیسم‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها و ماکروملکول‌های حیاتی مانندDNA، پروتئین‌ها و آنزیم‌ها دارد. وی با بیان این که در حال حاضر سیستم‌های تلفن همراه دارای فرکانس ۹۴۰ مگاهرتز است که به بیشتر بافت‌های بدن از جمله مغز و حتی گوشت و ماهیچه‌ها آسیب می‌زند، ابراز عقیده می‌کند که نباید به تلفن همراه به عنوان وسیله‌ای بی‌خطر نگاه کرد و هر کس هر اندازه که تمایل داشت از آن استفاده کند؛ بلکه کاربرد تلفن همراه باید همانند مصرف دارو، محدود و کنترل شده و به زبانی دارای دوز مشخص باشد؛ به طوری که یک فرد تنها ساعاتی از روز را می‌تواند از موبایل استفاده کند و پس از آن استفاده دوباره از آن مضر خواهد بود.

  دوز استفاده از تلفن همراه برای مبتلایان به بیماری های گوناگون متفاوت است

  استاد مرکز تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران می‌گوید: مساله مهم دیگری که باید مورد توجه محققان قرار بگیرد، دوز مشخص استفاده از تلفن همراه برای مبتلایان به بیماری‌های گوناگون است؛ مثلا، میزان استفاده از تلفن همراه در افراد دیابتی که در برابر امواج آسیب‌پذیرتر از افراد سالم هستند باید متفاوت باشد. تحقیقات جدید می‌باید میزان استفاده از تلفن همراه را برای هر بیماری معین نماید.

  دکتر موسوی موحدی با اشاره به تحقیقات پژوهشگران مرکز بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران در زمینه «اثرات میدان الکترو مغناطیسی تلفن همراه روی هموگلوبین خون» گفت: تحقیقات نشان می‌دهد تاثیر میدان الکترومغناطیسی تلفن همراه با هموگلوبین موجب تغییرات ساختاری در آن و کاهش پیوند اکسیژن با هموگلوبین می‌شود. همچنین اختلال در عملکرد هموگلوبین، موجب آزادسازی اکسیژن بیشتر در بافت و در نهایت بروز ناهماهنگی در واکنش‌های بدن می‌شود.

  دگرگونی در عملکرد هموگلوبین خون

  این استاد بیوشیمی تاکید می‌کند: اثرات سوءتغییر ساختاری هموگلوبین خون تحت تاثیر امواج تلفن همراه تنها به آزادسازی بیش از حد اکسیژن در بافت محدود نمی‌شود، بلکه بر سایر وظایف هموگلوبین هم تاثیر منفی می‌گذارد.

  به گفته دکتر موسوی موحدی همین پدیده در بررسی اثرات امواج در بیماران تالاسمی هم مشاهده شده و در این مورد از نظر ساختار هموگلوبین، ساختمان سوم آن که عامل اصلی عملکردهای این مولکول است، دچار تغییر شده است.

  خطر استفاده همزمان از تلفن همراه با مایکروویو یا رایانه

  دکتر موحدی اثرات تداخل استفاده از تلفن همراه و وسایل دیگر مانند مایکروویو، رایانه و همچنین مصرف داروهای مختلف را بسیار حائز اهمیت می‌داند و تصریح می‌کند: تداخل استفاده از تلفن همراه و وسایل یاد شده اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشدید می‌کند. همچنین بدترین شکل تداخل در استفاده همزمان از تلفن همراه و مایکروفر است. از سوی دیگر شرایط استفاده از تلفن همراه در اثرات آن تعیین‌کننده است به عنوان مثال استفاده از تلفن همراه در مکان‌های مسقف و شهرهای آلوده دوز خاصی را طلب می‌کند که امیدواریم با شروع تحقیقات بتوان دوز استفاده از موبایل برای هر فرد مانند زن، مرد، کودک و غیره مشخص کرد.

  بدترین شکل مکالمه قرار دادن موبایل در کنار گوش

  وی درباره محل قرار دادن تلفن همراه نیز می‌گوید: بدترین شکل این مساله، قرار دادن تلفن کنار گوش هنگام صحبت‌کردن است و البته قرار دادن در کمر هم آسیب‌های جدی به دستگاه تناسلی انسان وارد می‌کند.

  دکتر موسوی موحدی با بیان این‌که تلفن همراه در مواقع عدم استفاده باید بیش از یک متر با کاربر فاصله داشته باشد، می‌افزاید: صحبت با تلفن همراه باید در فضایی باز و در کمترین زمان مکالمه باشد. استفاده از تلفن همراه در حالت اضطرار است نه به صورت مداوم. اگر کسی می‌خواهد صحبت طولانی‌تر داشته باشد باید از تلفن ثابت استفاده کند و در صورتی که فرد در جایی هست که تلفن ثابت وجود دارد بهتر است تلفن همراه خاموش شود. بهترین حالت در هنگام پیاده‌روی هم گذاشتن تلفن همراه داخل کیف است.

  - آزمایش بر روی تخم مرغ

  مدتی قبل، بی بی سی گزارشی از آزمایش یک تخم‌مرغ در کنار یک موبایل را منتشر کرده بود که آن تخم مرغ بعد از گذشت زمانی سفت شده بود.

  در عکس‌هایی که با استفاده از دوربین‌های حساس حرارتی گرفته شده است، دیده می شود که یک تخم مرغ را در مقابل یک موبایل روشن در حال صحبت کردن گذاشتند و پس از گذشت یک ساعت، تقریباً نیمی از آن سفت شده بود، زیرا عملکرد امواج مایکرویو موبایل مانند امواج مایکروویو‌های خانگی است که هم اکنون در آشپزخانه‌ها وجود دارد.

  با مشاهده این آزمایش به خوبی می توان به عمق این فاجعه و مضرات امواج موبایل برای سلامتی انسان پی برد. ببینید که این امواج با تخم مرغ چه کرد، همین کار را با سلول‌های مغز ما می‌کند.

  ۲- آزمایش بر روی خرگوش

  در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند. یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که آن موبایل همواره روشن بود. در این مدت هم تغذیه کاملی به آن می‌دادند.

  پس از ۲ ماه خون و سلول‌های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را اعلام کردند؛ آن خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی‌ماند.

  حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایشی انجام دهند نتیجه چه می‌شود! اگرچه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود.

  نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می‌توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی است. آن‌ها طول عمر بسیار کمی دارند و یا بسیاری از آن‌ها در زمان سالخوردگی به بیماری هایی مبتلا می‌شوند که در افراد عادی کمتر دیده می‌شود.

  ……………………………

  متن زیر مصاحبه ای است با آقای علی جاسب، مخترع پارچه ی ضد نفوذ امواج الکترومغناطیسی موبایل در آلمان، که در حال حاضر در ایران می باشد.

  خطرات امواج موبایل برای همه یکسان است یا در گروه‌های سنی مختلف، زیان‌های متفاوتی دارد؟

  یکی از بدترین چیزها برای جنینی که در شکم مادر است، امواج الکترومغناطیسی موبایل است. بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس است. امواج موبایل منجر به کاهش عکس‌العمل مولکولی در بدن جنین می‌شود.

  این مسأله باعث ضعیف شدن سیستم‌های مختلف بدن می‌شود که شاید هنگامی که فرزند به دنیا آمد در آن دیده نشود، ولی پس از سال‌ها بیماری‌های مختلفی خود را نشان دهند. در کشورهای سوئیس و اتریش به خانواده‌ها بسیار تأکید شده که بچه‌های زیر ۱۶سال اصلاً با موبایل صحبت نکنند.

  چرا؟

  شما اگر یک سلول را در نظر بگیرید، دیواره‌ای آن را احاطه کرده است. سلول‌های مغز بچه‌ها هنوز شکل و ساختار محکمی به خود نگرفته‌اند. در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند. به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می‌دهند که باعث اختلالات عصبی در آن‌ها می‌شود و مسائلی مانند چشم درد و کم‌ اشتهایی در آنها دیده می‌شود.

  در کل حدود ۵۸ درصد امواج موبایل‌ها برای کودکان و نوجوانان بیشتر مضر است. علاوه بر آن در برخی کشورهای اروپایی استفاده از موبایل‌ را در فضاهایی که افراد زیادی تجمع کرده‌اند، مانند اتوبوس، صحیح نمی‌دانند، زیرا امواج موبایل تنها به شخص استفاده کننده آسیب نمی‌رساند، بلکه نسبت به میزان فرکانسش افراد را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

  سئوال من این است که با این همه مضرات چرا تا کنون اطلاع‌رسانی خوبی در مورد زیان‌های موبایل‌ها نشده است؟

  این قضیه درست مثل جریان سیگار است. وقتی که کمپانی فیلیپ موریس میلیاردها دلار درآمد از فروش سیگار داشت، اجازه نمی‌داد دانشمندان در این مورد نظر بدهند. حتی اگر به خاطر داشته باشید در سال ۱۹۶۰ ماجرایی برای یک پروفسور که روی سیگار تحقیق می‌کرد رخ داد و او را کشتند.

  الان فروش موبایل‌ها در دنیا از پُر درآمدترین کارهاست و حتی بسیاری از مراکز آن‌ها دولتی هستند و کسی دوست ندارد از میزان سودش کاسته شود. پس با وجود آگاهی از مضرات آن، هیچ اطلاع‌رسانی نمی‌کنند. آن‌ها میلیاردها دلار برای راه‌اندازی آنتن‌های BTS خرج کرده‌اند و می‌خواهند سودش را ببرند. اگر بخواهند سیستم‌هایشان را تغییر دهند، باید تریلیون‌ها دلار هزینه کنند. پس راه پر سود برای آن‌ها عدم اطلاع مردم از زیان‌های موبایل است.

  یادم هست ما  استادی در دانشگاه داشتیم که می‌گفت: نگران ازدیاد جمعیت جهانی نباشید، انسان‌ها خودشان آنقدر چیزهای مضر مانند سیگار، موبایل و … می‌سازند که خود با دست خود می‌میرند.

  گفته می‌شود که در ایران اگر در روی خانه‌ای آنتن‌های BTS  را نسب کنند به آن‌ها ماهیانه پول می‌دهند؟! این پول‌ها هیچ گاه جای آن زیان‌ها را نمی‌گیرد و باید تاکید کنم خانه‌هاباید حداقل ۵۰ تا ۶۰ متر از BTSها دور باشند تا امواج به آنها  کمتر ضرر بزند.

  می‌دانید که بعد از تذکرات بسیار دانشمندان در دنیا در این مورد، در سازمان ملل بخشی به نام ICNRIP تأسیس شد که کارش فقط تحقیقات و کنترل میزان امواج الکترومغناطیسی مضر برای انسان و طبیعت است.

  چرا کشورهای اروپایی نسبت به موضوع حساس‌ترند؟

  در کشورهای اتریش، آلمان و سوییس تاکنون دانشمندان مقالات بسیاری را ارائه داده‌اند و از دولت خواسته‌اند که به گونه‌ای قانون‌گذاری کند که کمترین میزان زیان به افراد برسد.

  چندی پیش از دولت‌هایشان خواستند که از نصب آنتن‌های BTS در نزدیکی مهد کودک‌ها، بیمارستان‌ها یا مکان‌های تفریحی که بیشتر کودکان در آن‌ها رفت و آمد دارند جلوگیری کنند. در نروژ هم آزمایش جالبی انجام شد که نشان داد استفاده از موبایل برای بچه‌ها باعث خستگی، کم خوابی و کم اشتهایی می‌شود.

  موبایل تنها در زمان استفاده و صحبت کردن با آن ضرر دارد؟

  خیر. حمل کردنش هم ضرر دارد. حتی اگر ۳۰ سانتی متر هم از شما فاصله داشته باشد، امواج الکترومغناطیس حدود ۴۰۰ هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می‌کند.

  وقتی که شما با موبایلتان حرکت می‌کنید، جاهایی که آنتن‌ها آنها را کمتر پوشش می‌دهند، گوشی شما سعی بیشتری برای به دست آوردن آنتن می‌کند، در واقع سیگنال‌های بیشتر و قوی‌تری از خود ساطع می‌کند که این موضوع بسیار خطرناک است.

  حتی به افرادی که مشکل قلبی دارند سفارش می‌شود که موبایل را دور از خود نگه دارند، در صورتی که بعضی‌ها آن را در جیب بغلشان می‌گذارند.

  خانم‌های باردار باید حداقل ۲ متر از موبایل دورتر باشند. یکی از نکات جالب این است که زمانی که شما با موبایلتان عکس بفرستید یا همانMMS، هزار برابر خطرش بیشتر است. این موضوع را یک دانشگاه اتریشی اثبات کرده است.

  یعنی جاهایی که پوشش آنتن‌ها کمتر می‌شود، امواج خطرناک تری از موبایل ساطع می‌شود؟

  بله. جاهایی که پوشش کم است، امواج گوشی بیشتر می‌شود و در جاهایی مانند نزدیک آنتن‌های BTS هم که پوشش خوب است، امواج ساطع شده از طرف آنتن‌ها برای بدن بسیار خطرناک است.

  در موقع صحبت کردن با موبایل چطور؟

  از هر زمان دیگری برای بدن خطرناک ‌تر است. فرض کنید در اتوبان در حال رانندگی هستید. این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن هستند که باعث افزایش میزان برخورد امواج و شدت یافتن آن می‌شود، زیرا در مسیر اتوبان میزان پوشش‌دهی آنتن موبایل یکسان نیست.

  استفاده از هندز فری (hands free) نمی‌تواند درصد امواج را کاهش دهد؟

  خیر، زیرا هندز فری هم مانند یک آنتن عمل می‌کند و تفاوت خاصی در میزان اصابت امواج با بدن ندارد.

  آیا در آلمان تاکنون ارگان‌های دولتی بوده‌اند که نسبت به اختراع شما عکس‌العمل خوبی نشان دهند؟

  در آلمان آنقدر از این اختراع استقبال شده که خود من هم باور نمی‌کردم. علاوه بر آلمان، از کشورهای ژاپن، برزیل، سوئیس و اتریش هم پیشنهادات خوبی برای تولید داشتم ولی ایران را بیشتر از تمام دنیا دوست دارم و این کار را در ایران ادامه خواهم داد.


  حالا دیگر استفاده از تلفن همراه در جامعه کنونی اجتناب‌ناپذیر است و البته نگرانی‌ها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه نیز بیشتر شده است.بتازگی هم اعلام شده براساس بررسی‌های تازه موسسه Pew حدود ۶۵ درصد از بزرگسالان گوشی‌های تلفن همراه خود را نیز همراه با خود به بستر می‌برند که این کار از نظر بهداشتی و حفظ سلامت زیانبار است.

  اگرچه بعضا گزارش‌های ضد و نقیضی درباره اثرات امواج تلفن همراه و میزان جدی بودن مخاطرات آن از سوی مراکز تحقیقاتی مختلف که بعضا به سفارش شرکت‌های بزرگ سازنده تلفن همراه در این زمینه تحقیق می‌کنند، منتشر می‌شود؛ ولی به‌زعم اغلب کارشناسان، با توجه به ماهیت و تاثیرات شناخته شده امواج الکترومغناطیسی در طول موج‌های مختلف بر سیستم‌های زیستی نمی‌توان خطرات تلفن همراه و تجهیزات مربوط به آن را انکار کرد.

  در سال‌های اخیر به موازات گسترش روزافزون استفاده از تلفن همراه و توجه مراکز تحقیقاتی دنیا به این مقوله، پژوهشگران ایرانی نیز در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مختلف، تحقیقاتی را در این حوزه آغاز کرده و از ابعاد مختلف به بررسی آسیب‌های احتمالی پرتوهای الکترومغناطیسی تلفن همراه بر بافت‌های زنده و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی آن انجام داده‌اند که از جمله آنها تحقیقاتی است که در مرکز تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران به سرپرستی دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی انجام شده و نتایج جالب توجهی در زمینه اثرات میدان‌های الکترومغناطیسی خصوصا امواج تلفن همراه بر سیستم‌های زیستی در پی داشته است.

  دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر مرکز تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران در گفتگو با جام‌جم با بیان این‌که پرتو‌های الکترومغناطیسی دارای استفاده‌های مثبت و منفی هستند، می‌گوید: امواج و میدان‌های الکترومغناطیسی که در گستره وسیعی از انرژی و فرکانس‌ها با خواص متفاوت ساطع می‌شوند، نقش مثبت و منفی در زندگی جانداران و گیاهان ایفا می‌کنند.

  این اشعه هم در طبیعت و هم در صنعت موجود است، با این تفاوت که وجود اشعه الکترومغناطیسی در طبیعت بهینه بوده ولی باید در صنعت به صورت بهینه استفاده شود.

  معاون پژوهشی سابق دانشگاه تهران از تلفن‌های همراه به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین تجهیزات دارای امواج الکترومغناطیس یاد می‌کند و می‌افزاید: نقش منفی میدان‌های الکترومغناطیسی و اثرات سوء آن بر سیستم‌های زیستی به دلیل نبود دستورالعمل معین، آموزش صحیح بهره‌برداری و استفاده بهینه از سیستم‌های ارتباطی و مخابراتی بویژه عدم آشنایی کاربران از تداخل و تزاحم‌های استفاده همزمان تلفن همراه با وسایل دیگر مانند رایانه، مایکروویو، تلویزیون، استفاده از داروهای خاص یا داشتن بیماری و… است.

  استفاده محدود زمانی از تلفن همراه

  دکتر موسوی موحدی با تاکید بر این‌که هرگز نباید تلفن همراه را با خود به رختخواب برد، ادامه می‌دهد: اثر سوء‌میدان‌های الکترومغناطیسی بویژه میدان تلفن همراه به صورت فزاینده نقش تخریبی در بدن، ارگانیسم‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها و ماکروملکول‌های حیاتی مانندDNA، پروتئین‌ها و آنزیم‌ها دارد. وی با بیان این که در حال حاضر سیستم‌های تلفن همراه دارای فرکانس ۹۴۰ مگاهرتز است که به بیشتر بافت‌های بدن از جمله مغز و حتی گوشت و ماهیچه‌ها آسیب می‌زند، ابراز عقیده می‌کند که نباید به تلفن همراه به عنوان وسیله‌ای بی‌خطر نگاه کرد و هر کس هر اندازه که تمایل داشت از آن استفاده کند؛ بلکه کاربرد تلفن همراه باید همانند مصرف دارو، محدود و کنترل شده و به زبانی دارای دوز مشخص باشد؛ به طوری که یک فرد تنها ساعاتی از روز را می‌تواند از موبایل استفاده کند و پس از آن استفاده دوباره از آن مضر خواهد بود.

  دوز استفاده از تلفن همراه برای مبتلایان به بیماری‌های گوناگون متفاوت است

  استاد مرکز تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران می‌گوید: مساله مهم دیگری که باید مورد توجه محققان قرار بگیرد، دوز مشخص استفاده از تلفن همراه برای مبتلایان به بیماری‌های گوناگون است؛ مثلا، میزان استفاده از تلفن همراه در افراد دیابتی که در برابر امواج آسیب‌پذیرتر از افراد سالم هستند باید متفاوت باشد. تحقیقات جدید می‌باید میزان استفاده از تلفن همراه را برای هر بیماری معین نماید.

  دکتر موسوی موحدی با اشاره به تحقیقات پژوهشگران مرکز بیوشیمی ـ بیوفیزیک دانشگاه تهران در زمینه «اثرات میدان الکترو مغناطیسی تلفن همراه روی هموگلوبین خون» گفت: تحقیقات نشان می‌دهد تاثیر میدان الکترومغناطیسی تلفن همراه با هموگلوبین موجب تغییرات ساختاری در آن و کاهش پیوند اکسیژن با هموگلوبین می‌شود. همچنین اختلال در عملکرد هموگلوبین، موجب آزادسازی اکسیژن بیشتر در بافت و در نهایت بروز ناهماهنگی در واکنش‌های بدن می‌شود.

  دگرگونی در عملکرد هموگلوبین خون

  این استاد بیوشیمی تاکید می‌کند: اثرات سوءتغییر ساختاری هموگلوبین خون تحت تاثیر امواج تلفن همراه تنها به آزادسازی بیش از حد اکسیژن در بافت محدود نمی‌شود، بلکه بر سایر وظایف هموگلوبین هم تاثیر منفی می‌گذارد.

  به گفته دکتر موسوی موحدی همین پدیده در بررسی اثرات امواج در بیماران تالاسمی هم مشاهده شده و در این مورد از نظر ساختار هموگلوبین، ساختمان سوم آن که عامل اصلی عملکردهای این مولکول است، دچار تغییر شده است.

  خطر استفاده همزمان از تلفن همراه با مایکروویو یا رایانه

  دکتر موحدی اثرات تداخل استفاده از تلفن همراه و وسایل دیگر مانند مایکروویو، رایانه و همچنین مصرف داروهای مختلف را بسیار حائز اهمیت می‌داند و تصریح می‌کند: تداخل استفاده از تلفن همراه و وسایل یاد شده اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشدید می‌کند. همچنین بدترین شکل تداخل در استفاده همزمان از تلفن همراه و مایکروفر است. از سوی دیگر شرایط استفاده از تلفن همراه در اثرات آن تعیین‌کننده است به عنوان مثال استفاده از تلفن همراه در مکان‌های مسقف و شهرهای آلوده دوز خاصی را طلب می‌کند که امیدواریم با شروع تحقیقات بتوان دوز استفاده از موبایل برای هر فرد مانند زن، مرد، کودک و غیره مشخص کرد.

  بدترین شکل مکالمه؛ قرار دادن تلفن کنار گوش

  وی درباره محل قرار دادن تلفن همراه نیز می‌گوید: بدترین شکل این مساله، قرار دادن تلفن کنار گوش هنگام صحبت‌کردن است و البته قرار دادن در کمر هم آسیب‌های جدی به دستگاه تناسلی انسان وارد می‌کند.

  دکتر موسوی موحدی با بیان این‌که تلفن همراه در مواقع عدم استفاده باید بیش از یک متر با کاربر فاصله داشته باشد، می‌افزاید: صحبت با تلفن همراه باید در فضایی باز و در کمترین زمان مکالمه باشد. استفاده از تلفن همراه در حالت اضطرار است نه به صورت مداوم. اگر کسی می‌خواهد صحبت طولانی‌تر داشته باشد باید از تلفن ثابت استفاده کند و در صورتی که فرد در جایی هست که تلفن ثابت وجود دارد بهتر است تلفن همراه خاموش شود. بهترین حالت در هنگام پیاده‌روی هم گذاشتن تلفن همراه داخل کیف است.

  امواج رادیویی موبایل مردان را عقیم می کند

  یک متخصص طب کارو بیماری های شغلی گفت: طبق مطالعات علمی به اثبات رسیده موجود، تشعشات ساطع شده از امواج رادیو فرکانس حاصل از موبایل بر روی بدن انسان موجب عقیمی مردان می شود.
  “محمد مهدی مظهری” روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:‌اثرات امواج گرمازایی حاصل از موبایل بر روی انسان مستقیما بر دستگاه تناسلی مردان اثر گذاشته و موجب ایجاد اختلال در وضعیت فیزیولوژیکی آنان می شود.

  وی اظهار داشت: البته عقیمی مردان ‌بر اثر امواج موبایل دائمی نبوده و با فاصله گرفتن از امواج رادیو فرکانسی، این مشکل رفع می شود.متخصص طب کار و بیماری های شغلی اظهار داشت: علاوه بر این، تشعشات ناشی از امواج رادیو فرکانس موبایل بر چشم انسان نیز تاثیر گذاشته و موجب ایجاد آب مروارید می شود.
  این متخصص تاکید کرد: از آنجا که چشم از محافظت کافی برخوردار نیست، عدسی چشم تحت تاثیر گرمازایی امواج رادیو فرکانسی سریعتر آسیب می بیند.

  وی افزایش بیماری های قلبی، مشکلات عصبی و بعضا رفتاری و نیز اختلال سیستم شنوایی را از دیگر مضرات استفاده از موبایل و تاثیرات سوء امواج فرکانس بر بدن انسان ذکرکرد.
  مظهری امواج رادیو فرکانس را در سه دسته؛ امواج بی نهایت با کمتر از ۲۰۰ “هرت “،‌امواج تلویزیونی با ۳ کیلو ” هرت ” و ماکرو ویو ۳۰۰ تا ۳۰۰ گیگا هرت تقسیم بندی کرد و خاطرنشان کرد:در ۴۰ ، ۵۰ سال اخیر کار مطالعاتی کافی بر روی اثرات امواج موبایل برانسان انجام نشده است، و به قطعیت نمی توان ادعا کرد که امواج موبایل چه میزان اثر سوِء بر بدن انسان باقی می گذارد.
  این متخصص طب کار افزود: افراد بر اساس میزان اثرات گرمازایی امواج موبایل تحت تاثیر دریافت تشعشات قرار می گیرند.
  وی میزان دریافت افراد رااز امواج رادیو فرکانسی متفاوت خواند و گفت: هر فرد بسته به جهت قرارگیری امواج رادیو فرکانسی موبایل، ‌میزان آب بدن،‌جذب امواج توسط بدن و نیز ضخیم بودن بافت بدن از مقداری از امواج را دریافت می کند.
  وی با بیان اینکه میزان رطوبت و امواج پالسی محیطی شدت اثرگذاری امواج رادیو فرکانس را بر بدن انسان بیشتر می کند، اظهار داشت: افرادی که محیط های با رطوبت بالا قرار دارند بیشتر ‌امواج را دریافت می کنند.
  متخصص بیماری های شغلی ادامه داد: در قسمت هایی از بدن که خون رسانی بهتری صورت گیرد؛ اثرگذاری امواج بیشتر خواهد بود.
  عضو هیات مدیره انجمن طب کار ایران به مردان توصیه کرد : در هنگام استفاده از موبایل از گوشی “هد ست” استفاده کنند و گوشی موبایل را در جیب شلوار خود قرار ندهند .
  وی همچنین از شهروندان خواست به منظور تاثیرپذیری کمتر از امواج پالسی موبایل گوشی همراه خود را با فاصله از بدن و در کیف و یا جیب کت خود قرار دهند.
  مظهری همچنین به بیماران قلبی توصیه کرد: گوشی تلفن همراه را در جیب پیراهن خود قرار ندهند تا امواج رادیو فرکانسی تاثیر مستقیم بر قلب نگذارد.

  ۱۰ لایک !

  شاید بخواهید بخوانید :

  عکس نوشته های فان بیست
  عکس نوشته طنز بترکون – جوک مرداد ۹۳
  جوک های تصویری فان ۲۰ ( جوک مرداد ۹۳ )
  تک بیت عاشقانه در قاب
  عکس نوشته های عارفانه و زیبا مرداد ۹۳
  عکس نوشته های طنز مرداد ۹۳
  omidfix گفته :

  dadash vaghean sharmande
  نمیدونستم
  ببخشید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  saeid گفته :

  ok ,mohem nist
  bikhial

  Thumb up 0 Thumb down 0

  حنا گفته :

  ای بابا توی این دنیای وانفسا میتونی یه چیز خوب پیدا کنی که به آدما و سلامتی اونا ضرر نزن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وقتی حتی خوردن ماهی بیش از دو نوبت در هفته به سلامتی ضرر میزنه دیگه بحث در باره تلفن همراه !!!!! بی خیال بابا , با این همه مضراتی که گفتی هنوز مردم دنبال یه گوشی مدل بالا که کارایی بهتری داشته باشه میگردن , همه میدونی سیگار واسه سلامتی بده اما همه آدمای سیگاری وقتی صبح از خونه خارج میشه اولین کاری که میکنن تهیه یه بسته سیگاره مگه نه ؟ بی خیال این حرفا , ممنون که اطلاع رسانی کردی اما من خودم میخوام یه گوشی خیلی خوب بخرم پس این حرفا به گوشم نمیره .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  saeid گفته :

  نمیگم که گوشی نخرین
  تازه یه جایی شنیده بودم هرچی قیمت گوشی بالا میره این امواج کمتر ضرر دارن تو اون گوشی
  پس شاید یکی از ملاک های قیمت بالای بعضی گوشی ها این باشه
  من فقط گفتم موقع خواب یا در طی روز از بدنتون فاصله داشته بهتره
  وگرنه خیلی چیزا اجتناب ناپذیره تو جامعه امروز
  پس بهتره بجای ترکشون فرهنگ صحیح استفادشو تو جامعه باب کنیم
  به خودم میگما من هر شب گوشیمو میذاشتم کنارم
  اما الان سعی میکنم اونورتر یذارمش :)
  گوشی نو هم مبارک
  شیرینی بروبچ فان۲۰ فراموش نشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جنیفر لوپز گفته :

  این کامل نیست باید وازه باشه که بچه دوساله هم بفهم نه قط تحصیل کردهها من اسماعیل موسوی ۶۵ سالع

  Thumb up 0 Thumb down 0

  بن اگر گفته :

  خیلی جالب بود عالی از مطالب خیلی خوب استفاده کردم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ق4ق گفته :

  خداشفاتون بده الهی امین

  Thumb up 0 Thumb down 0

  نظر
  ارسال نظر  هفت + = 9

  نویسنده
  writer

  این پست نوشته شده بوسیله admin
  در جمعه, آبان ۶, ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸.
  این نویسنده 1191 نوشته در پرتال فان-20 دارد.

  اطلاعات پست
  info post
  ارسال شده در : مطالب مفید, مطالب جالب

  این پست دارای نظرات کاربران است.
  نوشتن نظر شخصی شما.  قیمت روز خودرو
  Online Price
  عضویت و نویسندگی در فان بیست
  Announcement
  صفحات ویژه
  Special Pages

  موضوعات سایت
  category
 • دسته‌ها

 • بیشترین لایک ها
  Last Posts
  برترین های 24 ساعت گذشته
  today views
  برترین های سایت
  today views
 • مطالب تصادفي
  Random Posts
  یک عکس نوشته ی زیبا

  امروز برای شما دوستان عزیز فان بیستی یک عکس نوشته ی زیبا رو آماده کرده ایم . امیدوارم مورد توجه واقع بشه ……

  گزارش یک جشن فروخته شد

  سازمان سینمایی مالکیت فیلم سینمایی «گزارش یک جشن» را خریداری کرد. جواد شمقدری ـ رئیس سازمان سینمایی و معاون وزیر ارشاد ـ در گفت وگویی با ایسنا، با اعلام این خبر، توضیح داد: به دلیل این‌که آقای پیرهادی تهیه‌کننده فیلم[.....]

  کلافه کردن خانم ها ( طنز )

  وقتی بعد از یک روز شلوغ براتون غذا درست کرد و با تمام خستگی کنارتون نشست بهش بگید:ممنون عزیزم ، خوب شده ، ولی کاش قبل از درست کردنش به مامانم زنگ میزدی و طرز تهیه این غذا رو ازش[.....]

  سوالات و جواب کنکور ریاضی ۹۲

  با سلام به محض تمام شدن آزمون و مجوز سایت سنجش سوالات و پاسخنامه بر روی سایت درج خواهد شد . موفق و پیروزباشید . . سوالات گروه آزمایشی ریاضی و فنی سال ۱۳۹۲ دفترچه عمومی دفترچه فرهنگ ومعارف اقلیت های[.....]

  طنز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل (سری سوم)

  بسم الله الرحمن الرحیم سلام رفقا آقا من ایندفعه میخوام تنها راه پیروزی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برابر ارژانتین و بهتون بگم باور کنین شوخی نمیکنم  . به ادامه مطلب برین تا من این روش کاملا قابل اجرا رو[.....]

  عکس اونجوری جدید خرداد ۹۱

  اینم یه عکس اونجوری واسه شما دوستای فان بیستی خودم واسه دیدن این عکس باحال اونجوری به ادامه مطلب برین . . . . . . . . هر کدوم از دوستان عکس اینجوری هم میخواست بگه واسش بذارم خدمت[.....]

  اخرین اخبار: قیمت دلار یورو طلا شنبه ۱۳ خرداد ۹۱

  قیمت های دلار سکه ارز و … مربوط به روز شنبه تاریخ ۳/۳/۹۱ ساعت ۷:۲۴ صبح می باشند برای مشاهده قیمت سکه طلا دلار یورو به ادامه مطلب برین تاریخ : ۷:۲۹:۳۱ ۹۱/۰۳/۱۳ ۱۶۲۷٫۳ اونس طلا ۲۹۳۰۰۰۰ طلا بازار تهران[.....]

  عامل ترور شهید مصطفی احمدی دانشجو شیمی شریف چه کسی است؟

  سرویس سیاسی ـ در سالگرد شهادت دکتر مسعود علیمحمدی از دانشمندان هسته‌ای کشور، باز هم دست پلید دشمنان این ملت، گلی دیگر از بوستان علم و دانش این آب و خاک را پرپر کرد. به گزارش «تابناک»، خبری که صبح[.....]

  فانتزی های خنده دار و جدید سال ۹۲

  بسم الله الرحمن الرحیم مثلا یکی دیگه از فانتزی های دوستم اینه که میخوام واستون تعریف کنم … __________________________________________________________ واسه تولد دوس دخترم (البته همه میدونید ندارم ولی حالا فک کنید دارم !!! ) ٢ تا بلیط کیش بگیرم و[.....]

  کامنت های طنز حمله امریکا

  بسم الله الرحمن الرحیم . . . . یه بنده خدایی گفته : /// این متن طنز است و هیچ گونه جنبه خبری ندارد و مربوط به سال ۹۱ است /// پس الکی استرس به خودتون راه ندین … خبری[.....]